Wzór na 1 metr

Operacja “pomiar”

15 październik 2020 roku

Ten dzień już na zawsze miał przejść do historii, jednak niewielu jeszcze o tym wiedziało. Nawet wieszcz Nostradamus pomylił się o całe dwa tygodnie.
Od wczesnych godzin porannych, w kwaterze głównej Stoprocent, panowało nienaturalne poruszenie. Po korytarzach niosły się urywane szepty…

- Jest…
- Udało się…?
- Dzisiaj się zacznie?

Tymczasem w pokoju generalicji agent o pseudonimie “Mijagi” zdawał relację pozostałym członkom Wewnętrznego Kręgu z wyników długo planowanej akcji.

- Panowie! Mamy to. Wczoraj, w późnych godzinach wieczornych, weszliśmy w posiadanie danych, na które wszyscy tak długo czekaliśmy!

Pozostali znajdujący się w pokoju mężczyźni popatrzyli na siebie z powątpiewaniem.

- Tuż przed północą nasi ludzie w MBMiW z powodzeniem przeprowadzili akcję "Pomiar", w wyniku której w naszym posiadaniu znalazł się wzór na obliczenie długości metra.

W pokoju na moment zapadła pełna napięcia cisza, aby chwilę później wypełnić przestrzeń wrzawą pełną radości i niedowierzania. W powietrze poleciały generalskie czapki, korki otwieranych szampanów, kot “Szogun” i pudełko prezerwatyw marki “Tytan“, rozmiar XXL, dodatkowo nawilżane1.

W ten oto sposób ostatni brakujący element układanki wskoczył na swoje miejsce. Na stronie stoprocent.com opublikowana została rozmiarówka spodni. Biegnijcie. Kupujcie. Noście z dumą.

Essa!

1 jak wykazała późniejsza analiza nagrań monitoringu właścicielem pudełka był “Mijagi“. Wskazówką dla obserwatorów był fakt, że po zakończeniu spotkania pełzał po podłodze wyraźnie czegoś szukając i przeklinając przy tym niemiłosiernie, po czym po krótkiej walce stoczonej z “Szogunem” schował pudełko do kieszeni i nonszalanckim krokiem udał się w stronę recepcji, gdzie właśnie przybyła wycieczka studentek 4 roku lokalnej Akademii Sztuk Pięknych.

A do kompletu ze spodniami idealnie pasują:

Przewiń do góry